05. 03. 2016

Drama se špatným koncem

Beksa v Ostravě celý zápas prohrávala, a byť v poslední čtvrtině dokázala smazat třináctibodové manko, z výhry - své první v sezoně ve vzájemných duelech - se radovali domácí.

36. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice 77:74
(24:19, 19:16, 19:18, 15:21)

Body: Kerr 20 (+10 d. +6 as.), Bohačík 20 (+12 d.), Igrutinovič 18 (+7 as.), Bratčenkov 11, Novák 4, Číž 4 (+7 as.) - Pandula 28, Autrey 17, Wall 15, Kotas 6, Nečas 4, Švrdlík 2, Škranc 2

Do zápasu jsme šli nejen bez zraněného podkošového dua Ondřej Kohout-Tomáš Šoukal, bohužel scházel i rozehrávač základní sestavy Viktor Půlpán, jenž si na pátečním odpoledním tréninku poranil kotník.

První poločas nám vůbec nevyšel.

Ještě neuběhly ani dvě minuty a kouč Levell Sanders už zastavoval úvodní ostravský nápor time-outem - za stavu 9:0! Za necelých šest minut jsme inkasovali 21 bodů a prohrávali jsme desetibodovým rozdílem, a byť jsme se osmibodovou šňůrou, na níž se Lukáš Kotas podílel 6ti body, přitáhli na dostřel jediného koše, neustále jsme dotahovali.

Nová huť často úspěšně atakovala náš vnitřní prostor, zajišťovala si kupu druhých šancí po svých neúspěšných střelách (Garret Kerr doskočil pod naším košem 3 míče a celý tým za poločas 7), navíc nás hodně trápily míčové ztráty, jichž jsme do přestávky nakupili 12 (poměr bodů dosažených po ztrátách byl 14 - 3)!

V první půli nás držel 14bodový Dušan Pandula, zajímavostí druhé čtvrtiny byla 0 v kolonce faulů Ostravy až do poslední minuty.

Ve třetí čtvrtině jsme nabrali dokonce třináctibodové manko (29. minuta - 59:46), navíc dva ze tří podkošových pilířů Kamil Švrdlík a Jobi Wall hráli se čtyřmi osobními chybami. Hned na startu čtvrté části hry jsme nejprve snížili (62:55), ovšem dvojka aktivního Luky Igrutinoviče a zanedlouho trojka Vojtěcha Bratčenkova vrátily Ostravě dvouciferný náskok (32. minuta - 67:55).

Přesto se hrála napínavá koncovka.

S dvěma rychlými trojkami, které od sebe dělila pouhá půlminutka, přispěchal Dušan Pandula, a když stejný hráč o chvíli později přidal koš z rychlého protiútoku a Radek Nečas natáhl naši šňůru na 10:0, znovu jsme se dostali do těsného kontaktu - 67:65. Čtyři minuty před koncem Jobi Wall svojí třetí trojkou vyrovnal - 69:69!

Po koši Petra Bohačíka srovnal v předposlední minutě Jobi Wall, ovšem dopředu jsme se nedostali - tak jako po celý zápas. Garret Kerr a Luka Igrutinovič daly Nové huti čtyřbodové vedení, které zkorigoval další trojkou Jobi Wall, ovšem 13 sekund před koncem rozhodl zpod koše Petr Bohačík. Závěrečné dva trojkové pokusy už srovnání nepřinesly.