27. 03. 2019

Derby je naše!

Jeden z nejlepších výkonů v sezoně vynesl Bekse dvacetibodový triumf nad druhým týmem tabulky. K vítězství nad Tury ji dovedl především výborný týmový výkon.

10. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 97:77
(24:24, 29:17, 23:22, 21:14)

Předvést konzistentní výkon, pokud možno po celých 40 minut. Právě to si přál před dnešním derby pardubický trenér Levell Sanders. Poté, co jeho tým skolil Svitavy přesvědčivým, dvacetibodovým rozdílem, mohl spokojeně konstatovat: "Předvedli jsme dobrý, týmový výkon. Hráči byli od začátku připraveni hrát. Samozřejmě, Svitavy jsou dobrý tým, hrály výborně, ale my jsme hráli po většinu utkání dobrou obranu, 40 minut jsme se koncentrovali a to se pozitivně projevilo na výsledku." Prohrávali jsme jen v úvodní čtvrtině, nejvíce o 6 bodů (18:24). Druhou část jsme však zcela ovládli a od té doby jsme měli utkání plně pod kontrolou.

V první čtvrtině neměl ani jeden tým útočné problémy. Tuři si pomohli čtyřmi trojkami a poté, co mezi 8. a 9. minutou nastříleli 7 bodů v řadě, byli o 6 bodů vpředu - šlo o jejich nejvýraznější vedení. Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsme však kontrovali šňůrou 9:0 (Singletary 6, Kohout 3) a od té doby už jsme ani jednou neprohrávali. Poprvé jsme vedli dvouciferně v 15. minutě, po třech proměněných šestkách Josefa Potočka (42:31), dvě minuty před přestávkou Kamil Švrdlík završil naši šňůru na 8:0 a posunul průběžné skóre na 50:35. I ve třetí čtvrtině jsme navyšovali náš náskok: přesně v její polovině trojkoval Viktor Půlpán a zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (po šňůře 11:0 stav 72:52). O chvíli později přidali další body Kamil Švrdlík s Josefem Potočkem a po 26 minutách jsme měli na kontě 76 bodů!

Mezi 27. a 31. minutou jsme však minuli 7 střel v řadě, navíc jsme do tohoto úseku nakupili 4 míčové ztráty a Svitavy toho využily: po koších Marka s Kovářem z 31. minuty se rázem přitáhly na jednociferný rozdíl (76:67). Další dramatizaci už jsme však nedopustili. Pasáž od 32. do 35. minuty jsme ovládli poměrem 12:5, do poslední dvouminutovky jsme vstupovali s osmnácti body k dobru (92:84), a byť nakonec stobodová hranice těsně odolala, fanoušci ocenili výkon Beksy skandovaným potleskem.

"Všichni hráli výborně, byli připraveni hrát. Opakuji, že k výhře nás dovedl výborný týmový výkon," zdůraznil Ell Sanders.

Na 97 bodů se složilo pouhých 6 střelců! Top-skórerem utkání byl velmi efektivní Kamil Švrdlík, jenž vyrovnal své sezonní maximum v bodech i v užitečnosti (23 bodů + 7 doskoků, užitečnost 29: dvojky 8/10, trojky 1/1, trestné hody 4/4!!!). Evan Singletary zaznamenal 12 z osmnácti bodů ve čtvrté čtvrtině (trojky 2/3), Viktor Půlpán nejvíce zářil ve třetí části, v níž nastřílel 8 ze sedmnácti bodů. Dařilo se Josefu Potočkovi (16 bodů, trojky 2/4) a Davidovi Škrancovi (15 bodů, trojky 3/5), v dresu poražených pokořil dvacetibodovou hranici Justin Aiken (21 bodů, z pole 7/9, trestné hody 7/8).