25. 04. 2022

Čtvrtfinále 6: Beksa vs. Brno

Není kam uhnout. Jedině vítězstvím v šestém čtvrtfinálovém duelu odvrátí pardubičtí basketbalisté hrozící konec sezony. Domácí zápasy číslo 3 a 4 zvládli, uspějí ve své hale i potřetí?

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 6:

BK Pardubice vs. Basket Brno
úterý 26. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Po víkendové dvanáctibodové porážce v soupeřově hale ztrácíme v sérii hrané na čtyři výhry 2 - 3 na zápasy.

Co zapříčinilo neúspěch v sobotním duelu? "V prvním poločase jsme nechali soupeře rozehrát," poukázal křídelník David Pekárek na krajně nepovedené úvodní minuty: v polovině první čtvrtiny jsme prohrávali až desetibodovým rozdílem 5:15! "Měli jsme hrozný start do zápasu, ale postupně jsme se do něj dokázali vrátit a poločas byl prakticky vyrovnaný." Do druhé půle jsme si nesli jednobodový náskok, ale… Místo dalšího zlepšení herního výkonu přišel další propad. "Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu a ten asi rozhodl," označil Peky rozhodnou pasáž utkání, v níž Brno natáhlo svou šňůru na 15:4.

"Chyběla nám větší energie, domácí nás jednoznačně přeskákali. Na útočný doskok chodili ve třech lidech a vyplatilo se jim to, hlavně v úvodu zápasu skórovali z třetích i čtvrtých šancí. Na tom musíme v dalším zápase víc zapracovat," zdůraznil důležitost soubojů o odražené míče.

Čísla říkají, že zatímco v úvodních třech zápasech série jsme doskok pokaždé ovládli my (45 - 38, 46 - 35 a 46 - 35), tak v následujících duelech číslo 4 a 5 v této disciplíně kralovalo Brno (42 - 33 a 48 - 35).

Momentálně se nacházíme v situaci, kdy už není kam uhnout. Doslova a do písmene. Pokud by Brňané v pardubické hale uspěli, pro Beksu to znamená jediné: konec sezony. A to si nikdo v pardubickém táboře - lhostejno, zda na hřišti či v hledišti - pochopitelně nepřeje. Jaké aspekty budou z našeho pohledu klíčové? "Agresivita!" pohotově odpověděl David Pekárek. "Jak už jsem říkal, musíme si také lépe pohlídat doskok." Recept si můžeme vzít z domácích vítězných zápasů 3 a 4. "Ano, je potřeba hrát tak, jak jsme odehráli předešlé dva zápasy doma. Myslím si, že jsme v nich byli lepším týmem. Věřím, že to potvrdíme i  úterý a do Brna se ještě jednou podíváme," burcuje křídelník Beksy.

Doprovodný program

Přestávky mezi čtvrtinami a time-outy vyplní cheerleaders PM Stars Pardubice.

O přestávce mezi poločasy vystoupí členové Aerobic centra Pardubice s choreografií nazvanou V těle Cruelly.

Partnerem utkání je společnost AUTO IN, která věnuje hlavní cenu do přestávkové divácké soutěže: poukaz na zapůjčení vozu Hyundai na celý víkend.

“Rozhodne vstup do zápasu,”
míní asistent trenéra Adam Konvalinka

Jak jste s týmem vy, trenéři, pracovali po sobotním nepovedeném výkonu a porážce, která byla asi nejjednoznačnější v dosavadním průběhu série?
"Je pravda, že porážka byla opravdu nejjednoznačnější, podali jsme asi nejslabší výkon v sérii. Na řadu proto přišla trošku i mentální úleva. Hráčům jsme dali v neděli více volna, proběhl pouze individuální program a regenerace. Pondělí bylo věnované přípravě na šesté utkání. Spíš jsme tedy trošku polevili, než že bychom z hráčů v této fázi sezony ždímali víc a víc."

Mezi pátým a šestým utkáním proběhla regenerace a dva tréninky. Je z hráčů cítit odhodání potvrdit i potřetí výhodu domácí palubovky a vrátit sérii k rozhodujícímu duelu do Brna?
"Určitě! Už se to zmiňovalo v šatně hned po pátém zápase v Brně. Nikdo z hráčů nechce sezonu končit, my trenéři také ne, takže pondělkem počínaje do toho dáváme všechno a budeme doufat, že naši fanoušci nám zase pomůžou, stejně jako v předcházejících domácích zápasech."

V úterý půjde o šesté utkání v sérii, celkově se oba soupeři utkají v letošní sezoně již pojedenácté. Klíčové faktory jsou víceméně stále stejné: přechodová fáze, doskok… Rozhodne čistě to, který z týmů bude důslednější a odhodlanější?
"Podle mě stoprocentně rozhodne vstup do zápasu. Pokud se nám podaří navázat na to, jak jsme začali v domácích zápasech číslo 3 a 4, pokud budeme hrát podobně tvrdě a agresivně, nedáme soupeři nic zadarmo, tak se nám pak bude hrát mnohem lépe. Naopak kdybychom dovolili Brnu odskočit na nějaký bodový rozdíl a následně museli dotahovat nějakou ztrátu, tak nás to bude stát spoustu sil, které by nám ve druhém poločase mohly chybět. Brno je zkušený tým, ne nadarmo skončil po základní části na třetím místě, má svoji kvalitu, i díky příchodu Mishuly. Nicméně bude to hlavně o nás, o tom, jak začneme, co na začátku utkání nastavíme."

Velkým faktorem předchozích dvou domácích zápasů v sérii byla exkluzivní atmosféra ve Sportovní hale Dašická. Jak ji celý tým vnímá a nakolik na fanoušky spoléháte i v úterním utkání?
"Tohle bude určitě x faktor! Naši fanoušci nám dali v minulých zápasech strašně moc energie a doufáme, že nám jí dají ještě o trošku víc, abychom sérii vrátili do Brna k rozhodujícímu zápasu."