Nepovedlo se. Pardubičtí basketbalisté nedokázali prodloužit čtvrtfinálovou sérii s Ústím nad Labem a po čtvrté porážce pro ně sezona končí. Ze zaslouženého postupu do semifinále se raduje SLUNETA.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 5:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 83:64
(23:18, 18:21, 24:20, 18:10)

Konečný stav série: 4 - 1

Jedině vítězství by nás udrželo v sérii, znamenalo by její navrácení do Pardubic. Jenže k tomu jsme bohužel měli daleko...

V pátém duelu jsme ani jedinkrát nevedli. Domácí basketbalisté si velmi rychle vypracovali dvouciferný náskok, v prvním poločase byli v předu nejvíce o 15 bodů. V dalším průběhu zápasu jsme se sice několikrát přitáhli pod desetibodovou hranici, naposledy v poslední minutě třetí čtvrtiny, kdy jsme po Potočkově úspěšné trojce ztráceli hratelných 8 bodů, jenže blíž už nás v pohodě hrající SLUNETA nepustila. Pro Beksu tedy turbulentní sezona končí neúspěšně: vyřazeným ve čtvrtfinále.

Úvodní minuty patřily zcela jednoznačně Lambu Autreymu. Mezi 1. a 7. minutu vtěsnal hned 4 úspěšné tříbodové trefy - dvakrát z velmi obtížných pozic - a potáhl svůj tým k počátečnímu uklidňujícímu vedení 21:8. V tomto úseku jsme se dopustili 5 (!) míčových ztrát, z nichž domácí vytěžili plných 9 bodů! Zkraje 13. minuty, po koši Mavericka Rowana, měla SLUNETA na kontě dvojnásobný počet bodů než my (stav 30:15), po 16 odehraných minutách byla vpředu 38:23, přičemž o plných 25 bodů se společně postaralo produktivní duo Autrey-Pecka!

Na přelomu obou poločasů jsme sice náš výkon pozvedli a po šňůře 4:13 jsme snížili ztrátu na pouhých 6 bodů (21. minuta - 42:36), leč několika zbytečnými ztrátami jsme Ústí pomohli znovu nastartovat motory. Domácí opakovaně skórovali  jednoduché koše a poměrně rychle znovu natáhli rozdíl na 14 bodů (26. minuta - 55:41).

Po rychlých 5 bodech Tomáše Vyorala a trojce z ruky Josefa Potočka se ústecký náskok těsně před koncem třetí části hry smrskl na 8 bodů (stav 62:54), ovšem Ty Nichols trefil zároveň se závěrečným klaksonem trojku, záhy otevřel čtvrtou čtvrtinu košem a faulem a 6 body za sebou definitivně zlomil náš odpor.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Jan Šotnar (trenér domácích):

„V první řadě děkuji Pardubicím za sérii, protože si myslím, že ačkoli tam byly některé zákroky, které byly tvrdé, tak to bylo na hraně férovosti a nebylo to nikterak vyhrocené. Bylo to těžkých pět zápasů. Když jsme dostali do play-off Pardubice, samozřejmě jsme nejásali, protože víme, že ten tým je dobrý. Měli trochu smůly v sezoně, která je pak malinko doprovázela i v play-off, kdy se jim zranil Kameron Chatman. Na druhou stranu i v prvních dvou zápasech, kdy byly kompletní, jsme vedli v poločase o osmnáct bodů a v úvodním klání jsme dominovali. Jak jsem říkal hráčům, play-off začíná od nuly, ale těch deset měsíců předchozí práce se někde projeví. A podle mého názoru se to v sérii projevilo, hráli jsme lepší basketbal, hráli jsme týmověji a byli jsme soudržnější. Díky tomu postupujeme semifinále. Teď se podíváme na Ostravu s Opavou, kdo nám zbyde, na toho se připravíme. Naše sny a cíle tímto ještě nekončí.”

Ladislav Pecka (hráč domácích):

„Myslím, že dnes jsme na soupeře vlétli s čistou hlavou, stoprocentně soustředění. Samozřejmě tam byly nějaké výpadky, protože Pardubice jsou dobrý tým a nevzdávaly to do poslední minuty. My jsme si ale celkem pohodlně udržovali určitý polštář a na konci už jsme to završili jednoduchými koši a završili momentum.”

Vanja Miljkovič (trenér hostů):

„Pro nás tímto zápasem bohužel sezona končí. Byla to těžká sezona, potkalo nás hodně problémů a k dnešnímu zápasu mohu říci, že jsme se snažili, nevzdali jsme to a bojovali jsme do konce, ale pokaždé, když jsme se přiblížili a snížili rozdíl pod 10 bodů, chyběl nám ten jeden dva krůčky navíc, abychom skóre srovnali. Už nám chyběly síly a někdy i koncentrace. Dnes zaslouženě vyhrál lepší tým a postupuje do semifinále.”

Petr Šafarčík (hráč hostů):

„V první řadě bych chtěl pogratulovat Ústí. Postoupilo naprosto zaslouženě v podstatě jednoznačným rozdílem 4-1. Zasloužilo si to za celou sezonu, ať už hráči za svou snahu, za to, jak působí na hřišti jako tým, či trenér, protože ten tým má jasný rukopis a je dobře vedený. Myslím, že to vidí úplně všichni. Já jim přeji do zbytku play-off jen to nejlepší, jelikož nás porazili po právu, a určitě je budu sledovat, protože si myslím, že to mohou dotáhnout hodně daleko.”