03. 04. 2019

Čtvrtá porážka s mistrem

Tři minuty před koncem utkání Beksa ztrácela na Nymburk jen 6 bodů a byla ve hře o vítězství, leč favorit v závěrečné pasáži navýšil svůj náskok a i počtvrté v sezoně nás porazil.

12. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 64:80
(16:23, 22:14, 10:21, 16:22)

Zastavili jsme přechodovou fázi Nymburských, poměr bodů z protiútoků činil 13 - 7 v náš prospěch.

Ztráty míče jsme udrželi v přijatelných mezích (13 - 14) a ze soupeřových ztrát jsme vytěžili výrazně více bodů (24 - 11).

Jenže... Nymburk měl navrch v bitvě o odražené míče (poměr doskoků 37 - 50) a hlavně o poznání lépe střílel dvojky: my jsme proměnili jen 11 z 42 dvoubodových pokusů (úspěšnost 26,2%), kdežto vítězové 27 ze 47 (57,4%)! Nic platná nám nakonec nebyla ani značná trojková převaha (11 - 6). "Přestože jsme prohráli, myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Nikdy nemůžete být úplně spokojeni, když prohrajete, ale hráči se snažili plnit to, co jsme si řekli," zhodnotil duel trenér Levell Sanders.

V první čtvrtině se nám sice nedařilo eliminovat reprezentační nymburské duo Bohačík-Hruban, kteří dohromady zaznamenali 21 z úvodních 23 bodů svého týmu (!), a po šňůře 0:12 jsme se rychle propadli do dvouciferné ztráty (12:23), jenže v útoku jsme neměli žádné větší problémy, a tak jsme se rychle přitáhli zpět do kontaktu - i díky 9 bodům v řadě na přelomu prvních dvou čtvrtin.

Ve druhé části jsme trefili 4 trojky, skórovali jsme i snadné body z protiútoků (13), a když z posledního útoku před přestávkou přesně trojkoval Kamil Švrdlík, dokonce jsme o bod vedli! "Po dobrém prvním poločase jsme se ale ve druhém poločase až příliš spoléhali na střelbu z dálky, nedostávali jsme míč pod koš," podotkl náš top-skórer Evan McGaughey.

Nymburk se odpíchl ke svému triumfu právě ve třetím hracím období.

Na začátku 24. minuty Radek Nečas zpoza tříbodového oblouku srovnal na 43:43, jenže v následující pasáži jsme proměnili jedinou z šestnácti střel z pole (!) a hosté se šňůrou 0:13 utrhli do třináctibodového vedení (45:58). Mezi 30. a 32. minutu jsme vtěsnali tři rychlé trojky (McGaughey 2 a Pavlovič 1) a přitáhli jsme se na 54:60, čtyři minuty před koncem Evan Singletary jednou proměněnou šestkou snížil na 61:67. Zápas ale definitivně "zavřel" Eugene Lawrence: ústřední nymburský rozehrávač nastřílel jen 7 bodů, ovšem 4 z nich vtěsnal do 14sekundové rozhodné pasáže a odtáhl jim svůj tým na bezpečných 61:71 (2:56 min. před koncem). "Spokojeni nemůžeme být s doskoky, umožnili jsme Nymburku až příliš útočných doskoků, po nichž skóroval jednoduché koše. S tím, že jsme nymburským hráčům nedovolili zakončovat v přechodové fázi a celkově s naší obranou, naopak můžeme být spokojeni. Na druhou stranu, v útoku jsme měli hrát agresivněji," doplnil své hodnocení Levell Sanders.

Stastistiky

Měli jsme jediného dvouciferného střelce v Evanu MacGaugheym, jenž proměnil všechny 4 tříbodové pokusy a zaznamenal 15 bodů (za necelých 17 minut ve hře). Střelcem zápasu byl Jaromír Bohačík s 21 body (z pole 8/13, trestné hody 3/3), Vojtěch Hruban zaznamenal 11 ze svých patnácti bodů již v první čtvrtině.