21. 01. 2017

Čtvrtá porážka

Nepovedené utkání sehráli pardubičtí basketbalisté v hlavním městě. V hale USK Praha nezvládli druhý poločas a odvezli si 12bodovou porážku - svoji čtvrtou v NBL.

20. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 74:62
(19:17, 14:18, 20:10, 21:17)

Body: Bohačík 20, Mich. Mareš 17, Madsen 10, Primorac 7, Štěrba 6, Grunt 6, Šafarčík 4, Křivánek 4 - Burnett 21, Autrey 12, Pandula 8, Kohout 6, Švrdlík 5, Nečas 4, Škranc 3, Wall 2, Kotas 1

Klíčovou pasáží utkání byla třetí čtvrtina, v níž se Beksa během osmi minut propadla až do patnáctibodové ztráty.

Po první půli jsme sice byli o dva body vpředu, jenže v úseku mezi 21. a 28. minutou přišel absolutní ofenzivní výpadek. Naši basketbalisté minuli 11 střeleckých pokusů z pole v řadě (!) a skórovali jediný bod z trestného hodu! USK natáhl svou šňůru na 18:1 (!) a díky tomu se dostal do rozhodujícího patnáctibodového trháku.

"Bohužel pro nás se nám vůbec nevydařil vstup do druhého poločasu," uvedl jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek"Domácí tým vložil do hry ještě daleko více energie než v první půli a i kvůli tomu, že my jsme v této části zápasu dali první koš ze hry až v 8. minutě, USK získal dvouciferný náskok a chytil "lauf"," řekl dále Bartošek.

Na přelomu posledních dvou čtvrtin jsme ještě vykřesali naději. Lamb Autrey zaznamenal na konci třetí a na začátku čtvrté čtvrtiny 9 ze svých 12 bodů a přiblížili jsme se na dostřel pouhých 4 bodů (32. minuta - 55:51), ovšem domácí minišňůrou 6:0 opět vytáhli svůj náskok na 10 bodů, a když v 36. minutě Alexander Madsen dvojkou a trojkou rychle posunul skóre na 69:55, bylo definitivně rozhodnuto.

"Když jsme se přiblížili na 4 body, domácí trefili důležité trojky - ať už to byl Madsen, nebo Bohačík - a tím zase odskočili zpět do výraznějšího vedení," řekl dále Tomáš Bartošek.

Vítězství Pražanů označil za zasloužené. "Hráči USK hráli s ohromnou energií, hladem po vítězství a s chutí rvát se o každý míč. V tom nás přehrávali pod oběma koši, jak v obraně, tak v útoku. Blahopřeji jim k zasloužené výhře."

Dva z nejlepších střelců Kooperativa NBL pokořili dvacetibodovou hranici.

Domácí tahoun Jaromír Bohačík, zvolený Mužem zápasu, sice proměnil jediný ze sedmi tříbodových pokusů, ovšem z dvojkoviště byl výtečný (8/10) a svůj příspěvek zaokrouhlil na 20 bodů (+8 doskoků +4 asistence). Velkou podporu měl v dalším křídelníkovi Michalu Marešovi, jenž zapsal 17 bodů (dvojky 5/6, trestné hody 4/4).

V dresu Beksy vynikl top-skórer utkání Dominez Burnett, autor 21 bodů (z pole 8/14, trestné hody 4/5), druhým dvouciferným střelcem byl Lamb Autrey, jenž zaznamenal 12 bodů.