29. 03. 2017

Cenná výhra v Děčíně

Drama až do konce, s vítěznou tečkou pro Beksu! Po dvou porážkách v řadě pardubičtí basketbalisté na půdě třetího Děčína zabrali, předvedli energický výkon a zvítězili o 4 body.

8. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 68:72
(16:17, 13:13, 20:18, 19:24)

Body: Pomikálek 16, Vyoral 12, Palyza 11, J. Houška 9, P. Houška 5, Landa 5 (+8 d.), Kroutil 4, Krakovič 3, Šiška 3 - Burnett 25, Švrdlík 10, Wall 8 (+10 d.), Půlpán 7, Pandula 7, Nečas 5, Kohout 4, Škranc 4, Autrey 2

Hráč utkání: Dominez Burnett

Byla to bitva, přesně podle očekávání. Ani jeden tým nevedl vyšším než pětibodovým rozdílem!!! "Byl to hodně náročný, fyzický zápas," hodnotil vítězný duel kouč Levell Sanders. O triumfu - nad Děčínem již čtvrtým v řadě - jsme rozhodli až v závěru, kdy jsme se neustále drželi mírně vpředu a díky přesným šestkám jsme koncovku zkontrolovali. "Cením si tohoto vítězství, protože vyhrát v Děčíně je vždy těžké," řekl dále Ell.

V prvních čtyřech útocích jsme si pokaždé vypracovali otevřenou střeleckou pozici, ovšem "nepadlo to". Obrana nám však fungovala na jedničku, a když jsme od stavu 4:0 natáhli naši šňůru na 2:11, v 6. minutě jsme byli o pět bodů vpředu. Vedli jsme většinu času v první půli (13 minut), ale nejvíce pětibodovým rozdílem - obrany na obou stranách pracovaly ve vysokých obrátkách, nasazení bylo enormní.

Úspěšnost střelby z pole se na obou stranách pohybovala jen okolo 35%.

V 23. minutě, za stavu 34:38, Válečníci zapsali 7 bodů v řadě. K obratu jim výrazně pomohl rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž zakončil první poločas bez bodu, ovšem na začátku druhého stihl rychlých 6 bodů. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny Kamil Švrdlík smečoval v protiútoku přes Tomáše Pomikálka (43:48), jenže další dva děčínské útoky zakončili úspěšnými tříbodovými pokusy Tomáš Pomikálek s Jakubem Houškou.

Na přelomu posledních dvou čtvrtiny jsme více než 4 minuty neskórovali, načež bodové sucho rázně ukončil Dominez Burnett, díky jehož 8 rychlým bodům jsme drželi krok. A drama vrcholilo:

5 minut před koncem - 58:58.

4 minuty před koncem, po trojkách Tomáše Vyorala a Dušana Panduly - 61:61.

Do poslední dvouminutovky jsme šli se třemi body k dobru, díky koši s faulem Kamila Švrdlíka. Zkraje poslední čtvrtiny Radek Nečas zblokoval Lukáše Palyzu, v útoku jsme však ani nadvakrát nezakončili přesně a faulovaný Jakub Houška dvěma šestkami přitáhl svůj tým na rozdíl jediného bodu. 23 sekund před koncem najížděl Dominez Burnett a i on byl po faulu při šestkách stoprocentně úspěšný - 65:68.

V koncovce se šestkovalo po taktických faulech, na čáře trestného hodu opakovaně stáli lídři Tomáš Vyoral a Dominez Burnett.

Zatímco domácí hráč jednou neuspěl, Dominez měl v poslední minutě skvostnou bilanci 6/6 a udržel nás vpředu až do konce.

Ofenzívu Válečníků táhl Tomáš Pomikálek, jenž proměnil 3 z pěti trojek a nasbíral 16 bodů. Tomáš Vyoral se hlavně díky šestibodové sekvenci z úvodu druhé půle a závěrečným šestkám dostal na 12 bodů, výraznější střeleckou explozi jsme mu však nedovolili. Lukáš Palyza stihl 10 ze svých jedenácti bodů již v prvním poločase (trojky 2/2).

Beksa neměla v první půli ani jednoho výraznějšího střelce, nikdo nedal více než 5 bodů. Dominez Burnett trefil svůj první koš 2 sekundy před přestávkou a ve famózní druhé půli nasypal do děčínského koše 22 bodů (!), tudíž celkem zaznamenal 25 bodů (z pole 6/12, trestné hody 10/12). Druhým dvouciferným střelcem vítězů byl Kamil Švrdlík s 10ti body (z pole 4/5, trestné hody 2/3), Jobi Wall zapsal 8 bodů a 10 doskoků.

Jedním z klíčových faktorů napínavého utkání byly body z rychlých protiútoků. "Po předchozích dvou utkáních jsme o hodně mluvili o naší přechodové fázi. Zápasy v Praze a s Kolínem se nám v tomto ohledu moc nepovedly, dohromady jsme v nich skórovali z protiútoků jen 17 bodů, kdežto v Děčíně to bylo kolem 20ti, což byl důležitý aspekt," říkal Levell Sanders a pohled do technického zápisu mu dával zapravdu: poměr bodů dosažených z brejků činil 8 - 19.