22. 05. 2017

Bronzová remíza

Netradiční výsledek - remíza - se zrodil ve druhém utkání série o 3. místo. Díky jednoznačnému triumfu v prvním duelu v Opavě se však Beksa raduje ze zisku bronzových medailí.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 82:82
(26:22, 19:21, 15:16, 22:23)

Body: Burnett 22, Pandula 14, Autrey 12, Švrdlík 12, Půlpán 11, Kohout 4, Wall 2, Nečas 2, Škranc 2, Kotas 1 - Šiřina 16, Gniadek 13, Cvek 12, Jurečka 9, Bujnoch 8, Dragoun 8, Zbránek 7, Kouřil 5, Klečka 3, Blažek 1

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 1198

V odvetě nikdo nevedl dvouciferným rozdílem: Beksa byla vpředu nejvíce o 6 bodů, Opava o 7. O něco lepší výchozí pozici do koncovky si vypracovali Slezané, kteří v poslední minutě vedli tříbodovým rozdílem, ovšem 19 sekund před koncem zůstal na trojce úplně volný Kamil Švrdlík a právě tento netradiční střelec z dálky - proměnil teprve svou třetí trojku v sezoně - rozhodl o kuriózním nerozhodném výsledku, jenž v součtu z 21bodovou výhrou z Opavy vynesl Bekse bronz. "Je divné hrát takovýhle zápas, který skončí remízou 82:82," podotkl kouč Levell Sanders.

V první čtvrtině si oba týmy pomohly přesnou střelbou z dálky (trojky 3 - 4). Zatímco naše ofenzívní šiky táhlo duo amerických rozehrávačů Dominez Burnett-Lamb Autrey, které se v úvodní pasáži složilo na 19 z 26 bodů (!), Opavu držel hlavně obrozený Jakub Šiřina (8). Dalším hrdinou byl Radovan Kouřil, který v poslední sekundě první půle trefil trojku téměř přes celé hřiště (!), a když jsme pak mezi 21. a 25. minutou nastřádali pouhé 2 body, Opava natáhla svoji šňůru až na 2:14 - díky tomu otočila skóre na 47:54 (jednalo se o nejvyšší vedení hostů v zápase).

Dušan Pandula s Kamilem Švrdlíkem nás však dotáhli zpět do těsného kontaktu, do 32. minuty jsme kontrovali šňůrou 19:7 a Jobi Wall záhy posouval rozdíl na pětibodový - 66:61. V závěrečných minutách se hrálo koš za koš. V polovině předposlední minuty úspěšně trojkoval Václav Bujnoch a dal svému týmu mírnou výhodu (79:82), následovaly tři minuté střelecké pokusy na obou stranách, až se z trojky trefil přesně Kamil Švrdlík a zapsal poslední koš Beksy v letošní sezoně...

"Získali jsme bronzové medaile, ale určitě nejsme spokojeni s tím, jak jsme dnes hráli," uvedl Levell Sanders, jenž označil za klíč k bronzu úvodní duel v Opavě. "S čím jsem byl spokojen, to byl zápas v Opavě, kde jsme získali bodový polštář, tam ležel klíč k téhle sérii."

Více ohlasů si můžete přečíst zde: Jsme rádi, že máme placku

Mužem zápasu byl zvolen Dominez Burnett, s 22 body top-skórer duelu (střelba z pole 10/15, z toho trojky 2/3). Aktivní Dušan Pandula se hlavně díky přesným šestkám dostal na 14 bodů (z pole 2/6, trestné hody 9/11), Kamil Švrdlík (z pole 4/7, trestné hody 3/4) a Lamb Autrey (z pole 3/10, trestné hody 5/6, +8 doskoků) zaznamenali shodně 12 bodů, pátý dvouciferný střelec vítězů Viktor Půlpán jich přidal 11 (z pole 4/6, trestné hody 3/6).

Opavu táhlo trio Jakub Šiřina (16 bodů, z pole 6/12, z toho trojky 2/7, trestné hody 2/3, +6 asistencí), Martin Gniadek (13 bodů, z pole 6/7, trestné hody 1/2) a Viktor Cvek (12 bodů, z pole 5/9, z toho trojky 2/5).

Útočné doskoky: 15 - 9
Body z druhých šancí: 19 - 8

Ztráty: 15 - 16
Body po ztrátách: 23 - 8

Body náhradníků: 43 - 35