23. 11. 2016

Boj, výhra a postup!

Pouť pardubických basketbalistů FIBA Europe Cupem nekončí! Beksa přetlačila v závěrečném utkání základní fáze Šiauliai a ve skupině J obsadila 2. místo!

6. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

BK JIP Pardubice vs. BC Šiauliai 89:85
(29:24, 19:18, 23:20, 18:23)

Body: Wall 22, Autrey 19 (+9 as.), Burnett 18, Škranc 10, Kohout 9, Švrdlík 6, Nečas 3 (+9 d.), Půlpán 2 - Echodas 30 (+14 d.), Bowman 17, Sabeckis 11, West 8, Patterson 6, Cepulis 6, Pipiras 5, Gvezdauskas 2

Diváků: 3286

Beksa téměř neustále vedla, v poslední čtvrtině dokonce dvouciferně - po koších Ondřeje Kohouta a Davida Škrance 8 minut před koncem 75:65. Šiauliai se však v závěru přitáhla na čtyřbodový rozdíl, a tak definitivně rozhodly až trestné hody Jobiho Walla.

V hodně útočné první čtvrtině JIP útočil hlavně zpoza tříbodového oblouku, odkud trefil 6 z 8 pokusů, což činilo fantastickou úspěšnost 75%! Činil se hlavně Jobi Wall, autor tří úspěšných trojek. Šiauliai kontrovala především devatenáctiletým talentem Martynasem Echodasem, jenž se skvěle orientoval v podkošovém prostoru a za úvodních 10 minut stihl nastřádat 12 bodů!

Ve druhé čtvrtině Beksa nastřílela 10 bodů v řadě a ze stavu 38:40 otočila na 48:40. Za postupovou výhrou však vykročila zejména v závěru třetí části hry, kdy odrazila nápor litevského soka hlavně za pomoci výtečného úseku Domineze Burnetta: ten v první půli zapsal jen 5 bodů, ale mezi 28. a 30. minutou jich přisypal 10 (tři trojky a trestný hod) a odtáhl svůj tým do devítibodového trháku.

Oba týmy se mohly spolehnout na úspěšnou střelbu z dálky, jejich úspěšnost přesahovala hranici 45%! "Myslím si, že pro diváky to byl pěkný zápas. I proto, že padalo hodně trojek," podotkl kouč hostů Vaidas Pauliukenas. Jeho protějšek Levell Sanders se mohl radovat nejen z vítězství, ale i z postupu svého týmu do druhé fáze FIBA Europe Cupu, který mu zaručuje dalších šest kvalitních utkání. "Jsem šťastný, že jsme postoupili a těším se na další zápasy."

Top-skórerem zápasu byl litevský pivot Martynas Echodas, jenž odehrál rovných 35 minut, proměnil 10 z 16 střel z pole, 10 z 11 šestek a zaokrouhlil svůj příspěvek na 30 bodů (+14 doskoků)! Tre Bowman zaznamenal 10 ze svých 17 bodů v poslední čtvrtině (trojky 3/5).

Vítěze táhli američtí basketbalisté. Jobi Wall měl skvělý start a v první půli stihl 17 ze svých 22 bodů - celkem proměnil 5 ze 7 trojek (71,4%!!) a 5 ze 6 trestných hodů. Lamb Autrey nastřílel 19 bodů a rozdal 9 asistencí, Dominez Burnett nastřádal 18 bodů (trojky 4/6). Čtvrtým dvouciferným střelcem Beksy byl David Škranc s 10 body (trojky 2/4).