17. 02. 2017

Beksu čeká zápas o bronz

Pardubičtí basketbalisté, coby obhájci pohárové trofeje, nestačili v úvodním semifinále na favorizovaný Nymburk, jemuž podlehli 11bodovým rozdílem.

HYUNDAI FINAL-4, SEMIFINÁLE:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 63:74
(16:23, 23:19, 16:25, 8:7)

Body: Wall 10, Pandula 9, Kohout 8, Autrey 8, Burnett 7, Švrdlík 6, Půlpán 5, Kotas 4, Nečas 4 - Allen 22, Sant-Roos 16, Welsch 11, Lawrence 7, Benda 6, Simpson 6, Kříž 4, Hruban 2

Třikrát v průběhu zápasu jsme prohrávali dvouciferným rozdílem. V první i ve třetí čtvrtině se nám podařilo přitáhnout se zpátky do těsného, jednobodového kontaktu, ovšem na třetí nymburský atak už jsme zareagovat nedokázali. Ještě v 34. minutě jsme sice byli pozadu o hratelných 6 bodů, ovšem bodové sucho ve zbývající pasáži nám nedovolilo pomýšlet na dramatičtější koncovku.

Limitovat vlastní míčové ztráty a eliminovat nymburské útočné doskoky. Takový byl plán, který jsme však zpočátku nedodržovali.

"Neřekl bych, že se nám to úplně nepovedlo - nepovedlo se nám to v určitých úsecích," litoval Ondřej Kohout opakovaných výpadků.

V první čtvrtině jsme soupeři několikrát "přihráli" přímo do rychlého brejku (body dosažené z protiútoků 0-8), k tomu jsme mu dopřávali i druhé či třetí šance ke skórování (body dosažené po ztrátách 0-7), a tak nebylo divu, že jsme se velice rychle, již v 6. minutě, propadli do hluboké, dvanáctibodové propasti (6:18).

Už na konci úvodního hracího období jsme se však začali šplhat zpátky nahoru. Hráli jsme velmi aktivně do koše, díky čemuž jsme se po soupeřových faulech často dostávali na čáru trestného hodu a šestky jsme proměňovali s fantastickou úspěšností 94,4% (do půle 17/18, Nymburk 8/12). V 18. minutě nás přesně trojkující Jobi Wall přitáhl na rozdíl jediného bodu (35:36) a s mankem jediného koše jsme vstupovali i do druhého poločasu.

Ve třetí čtvrtině jsme se udrželi v kontaktu do 24. minuty, kdy jsme po koši Lamba Autreyho zaostávali o jediný bod - 48:49. Poté jsme však více než 3,5 minuty neskórovali, navíc jsme ve stejném období nakupili neuvěřitelných 7 míčových ztrát (!!!) a Nymburk, který poté natáhl svoji klíčovou šňůru až na 3:14, si vzal zpět dvanáctibodový náskok.

"Bylo to jako na houpačce," kroutil hlavou Ondřej Kohout.

"Byly úseky, kdy jsme zbytečně ztráceli míče a oni chodili 1 na 0 do koše, plus jsme pod naším košem nedoskočili nějaké balóny a z toho vždycky vznikl náskok okolo deseti bodů, který jsme pak pracně stahovali. Několikrát jsme se kousli a dokázali to smazat, ale zase přišel takovýhle úsek... Hrát s Nymburkem takhle nevyrovnaně, nekonstantně, je strašně těžké."

V poslední čtvrtině jsme se ještě dokázali dostat na jednociferný rozdíl, když se rychle po sobě trefili Ondřej Kohout, Viktor Půlpán a David Škranc - po minišňůře 6:0 jsme v 35. minutě ztráceli pouze 6 bodů (61:67). Jenže v závěrečných sedmi minutách už jsme přidali jeden jediný koš - poslední čtvrtina skončila oboustranně velice nízkým skóre 8:7!! - a Nymburk už v kontrolované koncovce uhájil postupové vítězství.

Měli jsme jediného dvouciferného střelce, Jobi Wall zapsal všech svých 10 bodů již v prvním poločase (trojky 2/6). Dušan Pandula zaznamenal 9 a Ondřej Kohout a Lamb Autrey po 8 bodech. Vítěze táhl produktivní Bryon Allen, jenž si připsal double-double za 22 bodů + 11 doskoků (z pole 8/15, trestné hody 4/6), Howard Sant-Roos jich přidal 16 a Jiří Welsch 11 (z pole 5/8).

Ani jeden tým nezářil z trojek (4 - 4 s podobným nástřelem), Nymburk si pomohl dvojkami, jichž proměnil o 9 více.