02. 04. 2016

Beksa zakončila základní část úspěšně

Patnáctibodovou šňůrou v polovině druhé čtvrtiny pardubičtí basketbalisté nakročili k suverénnímu vítězství na Jindřichovým Hradcem, jímž uzavřeli základní část NBL.

44. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Lions Jindřichův Hradec 98:80
(18:16, 32:10, 37:23, 11:31)

Body: Wall 16, Pandula 15, Potoček 13, Škranc 13 (+14 d.), Autrey 12 (+13 as. a 10 d.), Nečas 10, Kotas 8, Švrdlík 8, Půlpán 3 - Lamar 22, Wright 19, Zuzák 9, White 7, Šlechta 6, Hanuš 6, Stegbauer 4, James 4, Fait 3

Hráč utkání: David Škranc
Diváků: 863

Hrála se 7. minuta, Lions měli v kolonce útočných doskoků číslo 4 a díky sedmibodové šňůře vedli 12:14. Byla to jediná pasáž, kdy byli na koni. Od konce první čtvrtiny už kralovala Beksa, která nakročila k 26. triumfu v základní části mezi 13. a 16. minutou. Zkraje druhé části hry ještě Stanislav Zuzák přitáhl svůj tým přesnou trojkou na 25:19, jenže čtyři minuty před přestávkou, po šňůře 15:0 (!), Radek Nečas posouval skóre již na 40:19!

Ve třetí čtvrtině dominance pardubického týmu pokračovala: v 25. minutě Lamb Autrey navýšil rozdíl nad třicetibodovou hranici (69:38), v poslední minutě této části hry Josef Potoček dvěma tříbodovými trefami v rozmezí 38 sekund posunul stav na 87:49!!! Ve druhé a třetí čtvrtině Beksa nasypala do jindřichohradeckého koše 69 bodů!!!

"Ve chvíli, kdy jsme zastavili rychlou přechodovou fázi hostů, kterou nám v první čtvrtině dělali problémy, a oni museli hrát do plných, jsme přebrali kontrolu nad utkáním. Náš náskok narůstal," hodnotil zápas trenér Tomáš Bartošek. "Hráli jsme týmově, dobře nám putoval míč, měli jsme otevřené střely za 3 body, dobře jsme spolupracovali v pick & rollu. Diváci se bavili," doplnil trenér Beksy.

Kouč poražených Lions, kteří obsadili poslední místo a budou hrát baráž, byl hodně kritický zejména ke hře svých rozehrávačů. "To, co předvádějí naši ústřední rozehrávači, bohužel nemá nic společného s týmovým basketbalem. Dnes už to můžu říct naplno: oni hrají na svoje statistiky a to je špatně, otravují zbytek týmu a otravují nás, trenéry. Je to prostě zlé a my si za tenhle fakt baráž zasloužíme," čertil se Karel Forejt.

Beksa měla šest dvouciferných střelců, nejúspěšnějším byl autor tří trojek Jobi Wall (16 bodů). Lamb Autrey zapsal velice ceněný triple-double za 12 bodů, 13 asistencí a 10 doskočených míčů!!! V soupeřově týmu měli nejlepší čísla Stephon Lamar s Cameronem Wrightem: Lamar však zaznamenal 20 ze svých 22 bodů až ve druhém poločase, když již bylo o výsledku rozhodnuto, taktéž Wright skóroval většinu svého příspěvku až za rozhodnutého stavu.