07. 12. 2016

Beksa veze postup

Cesta pardubických obhájců trofeje v Českém poháru pokračuje, neboť ze žhavé kolínské palubovky si odvezli čtyřbodové vítězství.

5. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 71:75
(19:27, 21:17, 18:18, 13:13)

Body: Skinner 22, Vocetka 11, Bakič 10, Machač 8, Dixon 6, Hunt 5, Harčár 5, Kerr 4 - Burnett 22, Wall 15, Autrey 14 (+10 d. +7 as.), Švrdlík 11, Škranc 9 (+11 d.), Kotas 2, Kohout 2

Bekse scházel kromě Dušana Panduly i nemocný rozehrávač Viktor Půlpán, naopak do zápasu nakonec zasáhl pivot Kamil Švrdlík, jehož ještě ráno trápily teploty.

Jobi Wall rychlými 8 body potáhl úvodní nápor Beksy a po 4 odehraných minutách platil stav 8:16. Vedli jsme po celý první poločas, nejvýše však právě osmibodovým rozdílem - do výraznějšího trháku jsme se nedostali zejména kvůli míčovým ztrátám, jichž jsme nakumulovali třikrát více než Geosan (3 - 9).

I po přestávce jsme byli neustále vpředu, nad desetibodovou hranici jsme však náš náskok nepovýšili. Maximem bylo 9 bodů: v 23. minutě Kamil Švrdlík tip-dunkem posunul skóre na 43:52, v 28. minutě Jobi Wall těžkou dvojkou na 51:60. Definitivně přesto rozhodla až koncovka.

Na začátku poslední dvouminutovky zůstal v rohu hřiště volný Michal Vocetka a trojkou trestal - 69:70.

Dominez Burnett s Lambem Autreym poté nezaváhali na čáře trestného hodu a čtyřmi šestkami jistili postup.

"Vítězství si ohromně ceníme," předeslal jeden z dvojice pardubických trenérů Tomáš Bartošek. Beksa nastoupila proti Kolínu dvakrát během pěti dnů a v obou duelech uspěla. "Tohle dvojutkání simulovalo sérii play-off," okomentoval to Bartošek. "Bylo patrné, že Kolín vstoupil do utkání s velkou energií, nechtěl si nás nechat bodově utéct jako v sobotu v lize."

Přesto v podstatě rozhodla hned první čtvrtina, kterou JIP ovládl osmibodovým rozdílem. "Vstup do zápasu byl hrozně důležitý, získané vedení jsme si udržovali v celém dalším průběhu, i když se Kolín přiblížil na rozdíl jediného bodu. Překlopit skóre v jeho prospěch jsme mu ale nedovolili a v závěru rozhodlo naše sebevědomí a zkušenosti, získané i v evropském poháru."

Téměř po celé utkání JIP trápily ztráty, často v přechodové fázi (poměr ztrát 10 - 17, body po ztrátách 19 - 7). Naopak vládl na doskoku (29 - 44, z toho útočné 7 - 13, body z druhých šancí 9 - 17).

Ofenzivním lídrem poražených byl Lee Skinner, jenž skvěle střílel (z pole 11/13) a nastřádal 22 bodů, stejně jako na straně vítězů Dominez Burnett (z pole 9/16, trestné hody 2/3). Jobi Wall trefil 3 ze čtyř trojek a zaznamenal 15 bodů, Lamb Autrey atakoval triple-double: k 14 bodům přidal 10 doskoků a 7 asistencí!

V dalším kole Českého poháru Beksa narazí na vítěze utkání Sluneta Ústí n. L. vs. BK Děčín.