15. 04. 2016

Beksa má mečboly, promění první?

První dvě utkání ve čtvrtfinálové sérii s Opavou basketbalisté Pardubic zvládli a v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2-0. O třetí, postupový bod budou usilovat ve Slezsku.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, 3. ZÁPAS:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice
(sobota 16. 4. v 17 hodin)

Duely číslo 1 a 2 měly naprosto odlišný průběh.

V obou zápasech si sice Beksa vypracovala výraznější náskok, jenže zatímco ve vstupním utkání celé série odehrála skvělý druhý poločas a triumfovala kontrolovaně o 17 bodů, ve středu na východě Čech ztratila 16bodové vedení z první půle a minutu a čtvrt před koncem měla sedmibodovou ztrátu... Přesto dokázala urvat kýžený druhý bod a v Opavě může celou sérii ukončit.

To ovšem Slezané jistě nebudou chtít dopustit. "Věřím, že se tady (v Pardubicích) ve čtvrtek uvidíme," řekl po středečním nervydrásajícím představení opavský kouč Petr Czudek směrem k případnému Zápasu 4, který by se hrál ve Sportovní hale Dašická příští čtvrtek, netradičně až od 20 hodin (kvůli televiznímu přenosu).