Bitvu o postupový mečbol ve čtvrtfinále play-off pro sebe získali basketbalisté Pardubic, kteří i díky naprosté dominanci na doskoku přehráli Ústí n. L. o 17 bodů!

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 99:82

Stav série: 3 - 2

Body: Švrdlík 18 (+9 d.), Pandula 18 (+9 d.), Welsch 12 (+8 as.), Kohout 11 (+11 d.), Nečas 10, Půlpán 10, Potoček 8, Kent 8, Spearman 4 - Robinson 29, Singletary 11 (+6 as.), Pecka 10, Šmíd 10, Votroubek 10, Treadwell 7, Svejcar 3, Šteffel 2

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 1021

Podruhé v řadě jsme Slunetě vysázeli přes 90 bodů, podruhé v řadě se radujeme z vítězství.

A co víc: díky úspěchu v nesmírně důležitém Utkání 5 otáčíme průběžný stav série a vůbec poprvé jsme ve čtvrtfinále vpředu! "Jsme velice rádi jak za výsledek, tak za předvedenou hru. Velmi dobře jsme pracovali v obraně i v útoku," chválil celý tým trenér Tomáš Bartošek. "Pro nás je to strašně důležité vítězství. Samozřejmě výsledkově, ale i psychicky," doplnil jej pivot Ondřej Kohout.

Na startu nás střelecky podržel Dušan Pandula, jehož 10 bodů (za necelých 6 minut) bylo důležitou odpovědí na ústecké trojkobití: zatímco Sluneta trefila v úvodní čtvrtině 5 z devíti trojek, naše bilance ze stejné vzdálenosti zněla o mnoho falešněji (0/6). Bohužel, mušku jsme nenašli ani ve druhé čtvrtině, a tak jsme do konce prvního poločasu neproměnili ani jediný tříbodový pokus (0/11). Co nás však drželo nad vodou, to byly útočné doskoky, vždyť pod soupeřovým košem jsme vybojovali neuvěřitelných 14 míčů! I díky tomu jsme si do druhé půle nesli tříbodový náskok.

V 22. minutě hostující Ladislav Pecka přitáhl svůj tým na 5 bodů (53:48), ale záhy na druhé straně Radek Nečas trefil svoji čtvrtou trojku v sezoně, jíž nastartoval naši 9bodovou šňůru, po níž jsme poprvé byli v dvouciferném trháku (62:48).

"Zlom v utkání přinesl náš vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme natáhli naše vedení k 15 bodům," podotkl trenér Bartošek.

Na tento nápor ještě Sluneta zareagovala: pasáž od 25. do 28. minuty vyhrála poměrem 5:13 a svou ztráta snížila na 4 body (71:67). "Bylo dobře, že jsme v těchto okamžicích nezpanikařili. Do konce třetí čtvrtiny jsme znovu vytáhli rozdíl na 10 bodů a pak už jsme si utkání pohlídali," řekl dále Tomáš Bartošek. Definitivně jsme pak rozhodli na startu poslední části hry. První útok zakončil přesnou střelou Jiří Welsch, vzápětí Viktor Půlpán aktivní obranou obral o míč vyhazující soupeře a naservíroval jej Josefu Potočkovi, který trojkoval přesně: během pouhých 9 sekund jsme rychlými pěti body natáhli naši šňůru z přelomu posledních dvou čtvrtin až na 11:0 a odskočili do vedení 82:67! Pět minut před koncem dvakrát po sobě přesně zakončoval Jiří Welsch, zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (93:73) a aplaudující fanoušci v zaplněné hale si naplno vychutnávali vítězství.

Klíčové bylo, že:

• osm našich hráčů zaznamenalo 8 a více bodů (z toho šest nastřílelo dvouciferný počet)
  • díky naprosté dominanci na doskoku (28 útočných!) jsme měli neuvěřitelných 93 střel z pole!!!
  • ztratili jsme jen 5 míčů (Sluneta 14), naopak jsme měli 7 zisků (Sluneta 3), poměr bodů po ztrátách byl 15:3!