15. 10. 2016

99 a výhra číslo 6

Pardubičtí basketbalisté potvrdili roli velkého favorita a poslední Brno přehráli rozdílem 25 bodů. V příštím týdnu vstoupí prvním zápasem do FIBA Europe Cupu.

7. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. mmcité Brno 99:74
(28:23, 17:12, 24:15, 30:24)

Body: Wall 21, Burnett 18, Autrey 16, Švrdlík 16, Škranc 10, Půlpán 9, Kohout 7, Kotas 2 - Nehyba 18, Sinadinovič 15, Simpson 13, Mikulič 12, Pumprla 9, Zachrla 7

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 1011

Poměr bodů z rychlých protiútoků: 35 - 7!

Tohle číslo vyjadřuje mnohé o tom, jak probíhal duel druhého týmu s posledním.

Start se Bekse nadmíru vydařil, již po dvou minutách odskočila do dvouciferného trháku, když Jobi Wall košem s faulem posunul skóre na 12:2. Pak přišly rozpaky, neboť větší počet ztrát a aktivita mmcité na útočném doskoku znamenaly chvilkové srovnání - v 11. minutě Edi Sinadinovič trojkoval na 28:28. "Začali jsme s velkou energií, ale pak jsme opět ztratili koncentraci, stejně jako v Ostravě," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Za nerozhodného stavu 30:30 však JIP opět přitlačil na pilu a po sérii protiútoků znovu výrazněji vedl (19. minuta - 43:32). Ve druhém poločase už byl rozdíl mezi oběma týmy markantní. V 23. minutě Lamb Autrey dunkoval na 54:38, v úvodu poslední čtvrtiny pak začal řádit Kamil Švrdlík (do přestávky nastřádal jediný bod, po pauze jich přidal 15!) a právě po jeho akci Beksa poprvé vedla o více než dvacet bodů (72:50).

Pardubičtí záhy natáhli svoji šňůru na 16:0 (od stavu 60:50 na 76:50!!!) a utkání již plně kontrolovali.

Jak narůstal rozdíl ve skóre, rostla i herní pohoda pardubických hráčů: v 34. minutě byly k vidění hned dva "zárazy": o první se postaral Kamil Švrdlík, o druhý zanedlouho David Škranc. Sportovní halou Dašická se nesla mexická vlna, coby důkaz spokojenosti fanoušků.

„Věděli jsme, že Brno přijelo v úzké sestavě, takže jsme chtěli hrát rychle a uběhat je, což se nám nakonec podařilo," řekl David Škranc, autor 10 bodů (trojky 2/4). Jeho spoluhráč Kamil Švrdlík doplnil: "Byl to atypický zápas. Brno hrálo v nízké sestavě a trošku jsme se s tím trápili. Postupem času jim ale došly síly a zápas se jen dohrával."

Hodnocení aktérů zápasu si můžete přečíst zde:

Ohlasy po triumfu nad Brnem

Pětici dvouciferných střelců vítězů vévodil Jobi Wall, jenž si vylepši své letošní střelecké maximum na 21 bodů (+8 doskoků, trestné hody 12/17, střelba z pole 4/8). Výborně střílející Dominez Burnett nastřádal 18 bodů (z pole 8/10), všestranný Lamb Autrey zapsal 16 bodů + 8 asistencí (!) + 7 doskoků, na 16 bodů se dostal i Kamil Švrdlík (z pole 6/7, trestné hody 4/6). Soupeř měl svého lídra ve Zdeňkovi Nehybovi, jemuž těsně unikl double-double (18 bodů + 9 doskoků), jednomu z nejlepších střelců ligy Edi Sinadinovičovi nebyly povoleny žádné útočné manévry a skončil na 15 bodech.