12. 03. 2017

"Pořád máme na čem pracovat"

Utkání Beksy s Opavou (96:68) hodnotili na tiskové konferenci trenéři Levell Sanders a Petr Czudek a hráči Jakub Šiřina a Viktor Půlpán.

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Pardubice mají letos opravdu velkou sílu, když se jim vyprázdní marodka, tak tam je opravdu deset hráčů, co mají chuť hrát a každou minutu chtějí vyplnit co nejlíp. První půlku jsme ještě drželi náš plán a snažili jsme se vracet do obrany, kombinovat různé druhy obran, abychom Pardubice trochu rozhodili. Kdybychom zakončili pár rychlých protiútoků a nezahráli je tak zbrkle, tak rozdíl nemusel být tak velký. V druhé půlce se ukázala síla Pardubic. Nám došly síly a pak už to bylo jen o jednom týmu. Jsem trochu zklamán z výkonu některých našich hráčů, se kterými si budu muset promluvit. Měli využít minuty a pokusit se porvat, ale zůstalo pouze u slov, na hřišti vůbec nepředvedli to, co jsem po nich chtěl. To zahrnovalo bojovnost a srdíčko, nakonec tam nebylo vůbec nic. Z toho jsem trošku zklamán."

Jakub Šiřina (hráč BK Opava):
"My jsme se s Pardubicemi drželi, i když nám na začátku odskočily na patnáct bodů, tak jsme se dokázali do zápasu vrátit. Šli jsme do druhého zápasu s devítibodovým mankem, ale pak jsme bohužel předvedli totální kolaps, kdy nás Pardubice přehrávaly rychlým protiútokem. Přehrávaly nás v přečíslení a my jsme se kolikrát ani nestíhali vracet. Bohužel, jak říkal Čouda, byli to právě naši mladí, kteří se měli o šanci porvat jinak, vlastně tam pouze chodili. Když už tam byl náskok o dvacet bodů, tak už se nedalo o ničem bavit. Pardubice mají letos výborný tým a obracet proti nim dvacetibodovou ztrátu je těžké, ne-li nemožné. Bohužel, ve druhém poločase to byl totální propad."

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Tohoto zápasu jsem se trošku obával, protože když jsem viděl Opavu přijíždět, bylo na nich vidět, že nemají co ztratit. Hlavně ze začátku zápasu bylo na jejích hráčích cítitl obrovské střelecké sebevědomí - naštěstí jejich procento nebylo tak vysoké, což nám pomohlo. Negativem zápasu z naší strany byly útočné doskoky, jichž jsme soupeři povolili 14, my rozhodně nechceme dávat tolik druhých šancí. Další negativní věcí je 19 míčových ztrát, hlavně v rychlém protiútoku jsme ztráceli míče až příliš snadno. Stále jsme v situaci, kdy máme na čem pracovat. Pořád nejsme tím týmem, kterým bychom chtěli být, takže jsme rádi za tuto výhru, ale stále je před námi spousta práce, abychom se dostali tam, kam chceme."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Myslím, že od nás to byl celý zápas dobrý výkon. Rozhodli jsme až v druhém poločase, ale bodový rozdíl mohl být mnohem větší už v první půlce, už na začátku jsme rchle vedli o 8 bodů. Opava se ale vždycky dotáhla, což nás pak stálo zbytečné síly - mohli jsme natáhnout náš náskok už v prvním poločase. Jsem rád, že jsme nastoupili do druhého poločasu tak, jak jsme nastoupili a nenechali jsme Opavu dotáhnout, aby to nebyl vyrovnaný zápas. Jakmile jsme byli na dvaceti bodech, tak už jsme se všichni cítili mnohem líp. Měli jsme dobré střely a dobré střelecké procento, taky jsme dali hodně košů z rychlého protiútoku. Obrana byla taky velice dobrá, skvělá komunikace, nenechali jsme žádné lehké koše, až na pár útočných doskoků, které jsme si měli pohlídat. Nakonec to v celkovém výsledku není vidět, ale útočných doskoků soupeře a naši ztrát bylo moc, jak říkal Ell, na tom pořád musíme hodně pracovat."