14. 02. 2018

17 trojek, 117 bodů

Úspěšně - suverénním triumfem v Kolíně - zakončili pardubičtí basketbalisté základní část Kooperativa NBL. Celková bilance výher a porážek 16/6 je vynesla na 2. místo.

22. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 78:117
(22:33, 17:33, 19:31, 20:20)

Body: Skinner 24, Číž 20 (+5 as.), Šafarčík 10, Vocetka 8, Machač 6, Pajovič 5, Dokoupil 3, Bakič 2 - Kent 25, Spearman 18, Pandula 15, Welsch 12 (+6 as.), Půlpán 11, Švrdlík 11, Potoček 11, Martin 9, Kohout 3, Nečas 2

Oba týmy se potkaly v letošní sezoně již počtvrté. V předchozích třech případech - dvakrát v Českém poháru a jednou v lize - byla úspěšnější Beksa, ovšem svůj nejdrtivější triumf si schovala na závěr základní části. V Kolíně jsme ani jednou neprohrávali, nejvyšší rozdíl ve skóre byl 44 bodů, za stavu 58:102, ten konečný pak 39 bodů. "Povedl se nám vstup do utkání. V útoku jsme chytli správný rytmus a to nám vydrželo po celý zápas," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

K výhře nás nasměroval již výtečný start. Uplynulo pouhých 108 sekund, když si domácí trenér Pavel Beneš vzal první time-out, za stavu 2:9. Hned po něm Jackson Kent poprvé přesně trojkoval a poprvé jsme vedli dvouciferným rozdílem. Na přiblížení Geosanu (10:14) jsme reagovali šňůrou 2:12 a za necelých 9 minut hry už jsme měli na kontě 33 bodů! "V útoku jsme si vzájemně vyhověli," chválil tým trenér Bartošek. "Trefili jsme pár trojek, byli jsme schopni dávat i body zpod koše," vyzvedl vyváženost naší ofenzívy.

Kolín nás zkusil přibrzdit zónovou obranou, jenže do ní přesně trojkovali Josef Potoček a Brandon Spearman - právě jeho úspěšný zásah zpoza oblouku zaokrouhloval rozdíl na 20 bodů (24:44), běžela teprve 13. minuta!!! "V první čtvrtině jsme zaznamenali 33 bodů a to samé se nám podařilo ve druhé části. Dobře jsme nacházeli volné hráče na perimetru, kteří se trefovali," poukázal trenér Beksy na fantastickou prvopoločasovou bilanci tříbodové střelby 10/13 (77%)!!!

Kromě fenomenální střelby jsme kralovali i na doskoku (13 - 19) a ztratili jsme jen 3 míče.

Na 66 nastřílených bodů z prvního poločasu jsme navázali i ve třetí čtvrtině. Do 7. minuty této části jsme povolili domácím přihodit pouhých 6 bodů, sami jsme jich nastřádali o 10 více, a tak v 28. minutě Brandon Spearman šestkoval na 47:87! Nechybělo mnoho a stobodovou hranici jsme pokořili ještě do konce třetí čtvrtiny - chyběly nám pouhé 3 bodíky...

"Po celý zápas jsme neměli problém skórovat. I když byl vývoj utkání takový, jaký byl, jsem rád, že jsme jej dohráli na 100%," dodal Tomáš Bartošek. Stovku trefil v 32. minutě - jak jinak, než přesnou trojkou - rozehrávač Viktor Půlpán. "Pro nás bylo nejdůležitější dobře vstoupit do zápasu a to se nám povedlo. Nenechali jsme Kolín ani "čuchnout", celý zápas se odehrával v naší režii," chválil Viktor.

"Bylo super, že jsme to udrželi i v druhém poločase. Bylo to o 30 bodů, ale my jsme náskok stále navyšovali, což je pro nás jenom dobře. Věřím, že tuto formu si nyní přeneseme do Českého poháru, protože dnes jsme hráli opravdu výborně," zabrousil myšlenkami na víkendový Hyundai FINAL 4 Českého poháru, který se odehraje ve Svitavách.

‍Statistiky

Poražení měli dva dvacetibodové střelce. Lee Skinner zapsal 16 ze svých 24 bodů ve druhém poločase (střelba z pole 9/18, trestné hody 5/6), naopak Adam Číž stihl 16 z 20 bodů v první půli (z pole 7/13, trestné hody 3/4). Beksa měla hned 7 dvouciferných střelců (!), mezi nimiž vynikli top-skórer duelu Jackson Kent, autor 25 bodů za 22,5 minuty (z pole 7/9, z toho trojky 4/4, trestné hody 7/7) a Brandon Spearman (18 bodů, dvojky 2/2, trojky 4/5, trestné hody 2/4).