01. 11. 2016

14 trojek, Dom 31 a výhra

První atak Beksy domácí Šiauliai ještě odrazila, ten druhý zkraje druhého poločasu již ne, a tak Pardubice vezou z Litvy svoji druhou výhru ve FIBA Europe Cupu!

3. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

BC Šiauliai vs. BK JIP Pardubice 90:108
(20:24, 23:24, 20:35, 27:25)

Body: Echodas 24, Gvezdauskas 14, Bowman 12, Patterson 12, West 10, Ampim 8, Sabeckis 6, Pipiras 4 - Burnett 31, Autrey 20, Wall 15, Škranc 11, Půlpán 10, Nečas 9, Kohout 7, Potoček 3, Roub 2

Na začátku šlo všechno podle plánu, možná až nad plán.

Za necelou úvodní minutu Beksa nastřádala 6 bodů v řadě, na což kouč Šiauliai reagoval rychlým time-outem, nicméně i po něm JIP určoval tempo hry a přesně v polovině první čtvrtiny Lamb Autrey po zisku míče smečoval z rychlého protiútoku na 4:16! "Začářek nám vyšel. Hráli jsme dobře na obranné polovině, v útoku také, takhle jsme měli pokračovat," předeslal kouč Levell Sanders.

Jenže záhy střídal kvůli dvěma osobním chybám kapitán Radek Nečas, domácí tým si pomohl třemi trojkami a v 13. minutě poprvé vedl (26:24), na čemž se nejvíce podílel 10bodový pivot Martynas Echodas. "Naším hlavním problémem byla koncentrace," míní Ell. "Soupeř si brzy bral time-out a já jsem říkal hráčům, že jsme ve stejné pozici jako v Jindřichově Hradci, kde jsme rychle vedli 11:0. Bohužel jsme polevili, dali pár laxních přihrávek, domácí dali tři čtyři koše a byli zpátky."

Pardubičtí ale zvedli hlavy, zejména díky Lambovi Autreymu, jenž do 15. minuty stihl vysázet 11 bodů.

Vpředu se udrželi hlavně díky famózním trojkám, jichž do půle proměnili 9 ze 14 pokusů (výtečná úspěšnost 64,3%)!

Hned na startu třetí čtvrtiny trefil jubilejní desátou trojku Dominez Burnett, jenž 11 body potáhl další, tentokorát už klíčový nápor Beksy - ta v úseku mezi 21. a 25. minutou natáhla svou šňůru na 5:16 a rozdíl rázem narostl na šestnáct bodů (53:69).

Famózní Dominez nastřílel za 25 minut 26 bodů!!!

V 29. minutě Ondřej Kohout po skvělé kombinaci a hned poté Viktor Půlpán z brejku zaokrouhlili rozdíl na 20 bodů (60:80), v závěru třetí čtvrtiny udržel svůj bodový závod s časem nerozhodně Dominez Burnett - další trojkou se dostal na 30 bodů (stav 60:83). Ve třetí čtvrtině Pardubice nasázely 35 bodů a v poslední části hry už zkontrolovaly hodně cenné vítězství - stovku trefil 3,5 minuty před koncem Radek Nečas (76:101).

Jaké pozitivní prvky viděl Levell Sanders ve hře svého týmu? "Podali jsme dobrý týmový výkon," odpověděl pohotově. "Samozřejmě, když dáš 14 trojek, to je dobré, ale já bych vyzvedl náš dobrý pohyb míče a dobrý rychlý protiútok. Takhle musíme hrát! Všechno musíme hrát jako tým, 5 hráčů - útok i obranu. Opakuji, k výhře nás dovedl super týmový výkon," doplnil kouč Beksy.

Pardubičtí basketbalisté skvěle stříleli z pole - úspěšnost dvoubodové i tříbodové střelby si udrželi nad 60%!!! Vedli po většinu utkání (38 minut, Šiauliai jen 1,5 minuty), z rychlých protiútoků vytěžili 31 bodů.

Dominez Burnett si užil první třicetibodový večer v pardubickém dresu: proměnil 6 ze 7 dvojek, 4 ze 7 trojek, 7 z 10 trestných hodů a k 31 bodům přidal ještě 6 doskoků, 4 získané míče a 3 asistence! Lamb Autrey zaznamenal 20 bodů + 7 asistencí + 6 doskoků (střelba z pole 9/16), dvouciferný počet bodů nastříleli ještě další tři muži. Jobi Wall trefil 3 ze sedmi trojek (15 bodů + 4 asistence), David Škranc dokonce 3 ze čtyř trojek (11 bodů) a Viktor Půlpán zakončeil zápas s bilancí 10 bodů + 4 asistencí.