15. 04. 2018

Ofenzivní trápení a druhá porážka

Pardubičtí basketbalisté podruhé v sérii s Ústím prohrávají, tentokrát 1-2 na zápasy. Čtvrtý duel je na programu již v pondělí opět na severu Čech.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 70:58
(12:11, 18:21, 17:10, 23:16)

Stav série: 2 - 1

Body: Pecka 16 (+9 d.), Robinson 12, Votroubek 11, Šotnar 10, Šteffel 7, Singletary 6, Svejcar 5, Šmíd 3 - Švrdlík 14, Kent 11, Potoček 7, Welsch 7, Pandula 6, Spearman 6, Kohout 3, Půlpán 2, Nečas 2 (+9 d.)

Nejlepší pasáže jsme odehráli hned v úvodu utkání (2:9) a poté v závěru první půle (obrat z 26:13 na 30:32). V naší hře však byly značné výkyvy, na obou polovinách hřiště jsme nedokázali udržet konzistentní výkon. Ještě na konci třetí čtvrtiny jsme sice vedli o 1 bod, ovšem záhy Sluneta i díky čtyřem trojkám natáhla svoji šňůru - během necelých šesti minut - až na 24:7, pět minut před koncem odskočila do klíčového trháku 64:48 a závěr se už jen dohrával. "V průběhu celého utkání nás sráželo velké množství ztrát. I když jsme byli pár bodů v plusu, získali jsme míč a měli přesilovou situaci, udělali jsme hloupou ztrátu, takže místo dalšího navýšení náskoku to Ústí vracelo do hry," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Začali jsme koncentrovaně, do 5. minuty jsme Ústí drželi pouze na 2 bodech a hlavně díky 7bodovému příspěvku Kamila Švrdlíka jsme byli vpředu o 7 bodů. První ústecký nápor přišel na přelomu úvodních dvou čtvrtin, kdy domácí ze stavu 9:11 - i kvůli našim 7 minutým střelám v řadě - otočili dvanáctibodovou šňůrou na 21:11 a do 15. minuty navýšili svůj náskok na 26:13.

Zbývající pětiminutovku první půle jsme však ovládli poměrem 4:19, a když hned zkraje druhého poločasu dvakrát skóroval Dušan Pandula (30:36), vypadalo to, že jsme chytli potřebný herní rytmus. Bohužel, vlastní míčové ztráty - leckdy nevynucené - a trojková smršť Slunety přinesly obrat, na který už jsme nenašli odpověď. Konec třetí čtvrtiny patřil trojkujícímu Donaldu Robinsonovi, hned z prvního útoku čtvrté části hry jej napodobil Stanislav Votroubek a Ústí i díky dalším přesným trefám z dálky 5 minuty před koncem drželo pohodlý náskok 16 bodů (64:48).

"Během utkání jsme opěkovaně měli série chyb, jak v obraně, tak v útoku, a tyto pasáže nás zlomily," hodnotil neúspěšný duel trenér Bartošek. "Hlavně ztráty se táhly celým utkáním jako červená nit. Musíme udělat všechno pro to, abychom v pondělí předvedli lepší výkon. Je to 2-1, série pokračuje dál," doplnil Tomáš Bartošek.

Zatímco vítězové měli čtyři dvouciferné střelce, mezi nimiž vyčníval pivot Ladislav Pecka (16 bodů + 9 doskoků), Beksa měla pouze dva produktivnější hráče. Kamil Švrdlík navíc zaznamenal 9 ze svých čtrnácti bodů již v první čtvrtině, nad desetibodovou hranici se kromě něj prostřílel už jen Jackson Kent (11).